Bilkent Cyberpark’tan SİLİKON VADİSİNDE Bir Numaralı Kuluçka Programına

05 September 2014 tarihinde yayınlandı.

Bilkent Cyberpark şirketlerinden IMCOM, Vizera adlı ürünü ile 2005 yılından beri 700’ün üzerinde Start-Up’ı desteklemiş olan ABD’nin bir  numaralı kuluçka programı olan ve Silikon Vadisi’nde yer alan Y Combinator’a kabul edildi.

Mobilyaların kumaş, renk, desen ve döşeme seçimini kolay ve eğlenceli hale getiren Vizera adlı ürün;
koltuk üzerindeki kumaşları tek tuşla birkaç saniye içinde görsel bir ilüzyonla değiştirebilen bir teknoloji olarak ortaya çıktı. Her türlü yüzeyin görüntüsünü ışık yoluyla değiştirilebilen bu cihaz mobilya sektöründe büyük kolaylık ve çekicilik yaratmıştır.

Hanımlar hatta beyler için bile adeta bir eğlence haline gelen bu teknoloji sayesinde müşteriler mobilya mağazalarında seçtikleri ürünlerin kumaşları kartelalar, kataloglar veya üç boyutlu çizim programları ile saatler harcayarak görmek yerine gerçek mobilya üzerinde görebilme imkanına kavuşmakta ve böylece seçim olanakları ileri derecede kolaylaşmaktadır.
3 yıla yakın bir süredir Bilkent Cyberpark kuluçka’da yer alan girişimciler, Ar-Ge çalışmalarının neticelerini önce yerli müşteriler ile daha sonra Fransa’da bazı mmobilya üreticileri ile paylaşarak almaya başladılar.

Haziran ayrından beri Silikon Vadisinde bulunan şirket, 3 aylık bir kuluçka döneminden sonra Eylül ayı içerisinde gerçekleşecek Demo gününde dünyanın başarılı yatırımcılarına Vizera ürününü anlatma  imkanı bulacak.

Her teknoloji şirketinin rüyası Y combinator’a kabul edilen ilk Türk ekip olan IMCOM- VİZERA Ankara girişimci ekosistemi için bir ilham kaynağıdır.

Y Combinator’a giden süreç:
Yatırım yaptığı şirketlerin değerlemesi 30 milyar doları geçmiş ve sektöründe bir numara olan Y Combinator bütün kuluçka firmaların rüyası olarak sektörde yerini alıyor. Y Combinator şimdiye kadar Scribd, Weebly,  Twitch, Pebble, Codecademy, 9gag ve Dropbox gibi alanlarında büyük başarılar göstermiş olan Start-Up’lara destek sağladı. Y Combinator’un sunduğu programın 2014 ayağına kabul edilen Türk firma olan ve uzun bir eleme sürecini başarı ile geçen Imcom; yüzlerce başvuru arasından seçilerek başarısını uluslarası alanda tescillemiştir.

Demo: http://techcrunch.com/2014/08/13/yc-backed-vizeralabs-projects-new-materials-onto-any-surface/