Yeni Fikirleri Yeni İşler’de Bilkent Cyberpark Rüzgarı Esti

12 November 2014 tarihinde yayınlandı.

Bilindiği üzere Bilkent Cyberpark, uzun yıllardır girişimcilere kapılarını açarak onların iş geliştirme, satış, pazarlama, İK, fikri mülkiyet hakları gibi pek çok alandaki ihtiyaçlarına profesyonel mentör ve danışmanlık programları ile birebir Rehberlik Hizmetleri veriyor. Yılda 60’tan fazla start-up şirkete destek veren Bilkent Cyberpark, Yeni Fikirleri Yeni İşler (YFYİ) Finali’nde “ektiğini biçti”.


10. yaşını kutlayan Yeni Fikirleri Yeni İşler (YFYİ) Yarışmasının Final Töreni 8 Kasım 2014, Cumartesi günü 10:00 - 14:30 arası, ODTU Kültür Kongre Merkezi, Kemal Kurdaş Salonu'nda gerçekleşti. Girişimcilerin 1353 farklı proje ile başvurduğu yarışmada finale kalan 21 projenin 6’sı Bilkent Cyberpark’tandı. Bu 6 projeden 4’ü ise ödüle layık görüldü.


Genel, Bilişim ve Telekomünikasyon, Savunma Sanayi, Enerji ve Sağlık olmak üzere 5 ayrı kategoride yarışan projelerden ödül alan Bilkent Cyberpark projeleri Chain, 2C, Testlance ve Bilkent Üniversitesi’nden Exodiag oldu.


Etkinliklerle ilgili oldukça önemli bir iş fikri olan Chain Network,  yer aldığınız etkinliklerdeki kişilerle daha kolay bağlantı kurmanızı sağlıyor. Özellikle uluslararası aktivitelerde fayda sağlayacağı düşünülen Chain’in etkinliklerde, kongrelerde kullanılması içten bile değil. Chain, YFYİ’de Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Büyük Ödülü 100,000 TL ile Depark ABD Kampı Özel Ödülü 25,000 TL aldı.


Yarışmanın Elginkan Vakfı Büyük Ödülünü 3 kadın girişimcinin yer aldığı 2C firmamız kazandı. Bu firma, Amerikan Yavru Çürüklüğü Hastalığına karşı bir iş fikrine sahip. Hastalık arılarda görülüyor. 2C aynı zamanda 25,000 TL’lik Ostim ABD Kampı Özel Ödülü de kazandı.


Son olarak, Bilkent Cyberpark firmalarından Testlance ve Exodiag da ABD Kampı Özel Ödülü kazanarak yuvaya döndü.