Bilkent Cyberpark Bir İlke Daha İmza Attı!

28 November 2014 tarihinde yayınlandı.

Bilkent Cyberpark, vermiş olduğu destek ile Kuluçka Merkezi’nde yer almış ve bu süreci başarıyla tamamlamış firmalarının şerefine, 1.Geleneksel  Mezuniyet Töreni  düzenleyerek diğer Teknoparklara örnek oldu.
Kuluçka Firmaları 0-2 yaşları arasında olan Ar-Ge fikirlerini  hayata geçirme aşamasında, başlangıç sermayesi ,networklere erişim, yatırımcılarla biraraya gelme,  mentorluk ,medya ve iletişim konularında desteğe ihtiyacı olan start-up firmalarıdır.
Törende, her yıl 60 kuluçka firmasına destek veren ve bugüne kadar 200’e yakın  kuluçka  firmasına ev sahipliği yapmış Bilkent Cyberpark, Kuluçka Merkezi  Mezunlarına madalya ve sertifikaları takdim edildi. Ayrıca mezun olan firmalara IBM  Bulut Sistemi’nden ücretsiz yararlanma imkanı sunuldu.
24 Kasım 2014 Pazartesi gecesi gerçekleştirilen ve Genel Müdür Canan Çakmakcı’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Revo Capital Yöneticilerinden Bora Yılmaz ve Berkin Toktaş, 3TS Capital yöneticilerinden Elbruz Yılmaz ve Cyberpark’ta kurulan firmalarını Silikon Vadisinde Yatırımcılarla büyüten, Y-Combinator deneyimine sahip IMCOM firmasının kurucularından Ali Çevik’in  katılımlarıyla zenginleşti.
Yatırımcıların, girişimcilere yatırım bulma konusundaki püf noktaları örneklerle açıkladıkları etkinlikte başrolü, 2 yıl önce Cyberpark’ta kurdukları firmayı bu yıl Silikon Vadisi’nde uluslarası bir büyüklüğe ulaştıran  Ali Çevik ve Y –Combinator başarı hikayesi oynadı.
Büyük çoğunluğu girişimciler ve kuluçka mezunlarından oluşan davetlilerin tüm konuşmacıları ilgiyle dinledikleri  etkinlik, madalya ve sertifika takdimiyle devam etti. Kuluçka merkezinde şirketlerinin kuruluşunu takip eden ve hayatta kalma zorlukları nedeniyle literatürde “ölüm vadisi” olarak nitelendirilen dönemi başarıyla tamamlayarak, olgun firma statüsüne geçen tüm mezunlara madalyaları takdim edildi.
Kuluçka firmaları arasından 2013 ve 2014 yıllarında  yerli ve yabancı yarışmalarda derece alan girişimciler ise kendileri için özel olarak tasarlanan  Bilkent Cyberpark Kuluçka Gurur Tablosu’nda  brövelerini asarak başarılarını ölümsüz hale getirdiler. 
Kuluçka Gurur Tablosu’nu “İstanbul Start-up, YFYİ,Tekno Jumpp , Geleneksel Ankara Start-up Zirvesi, IBM Smartcamp Istanbul, PİLOTT , 3. Yenilik Ankara Poje Pazarı, Y Combinator, TechCrunch Disrupt Europe  London, Tıbbi Cihaz Yarışması , TET Proje Pazarı, Yenilikçi Ankara Proje Pazarı, Cenevre Buluşlar Fuarı” gibi yarışmalarından ödül alan ve finale kalan pek çok firmanın başarısı süsledi.
Canlı müzik eşliğinde devam eden etkinlikte , katılımcılar diğer konuklarla sohbet etme ve networking imkanı buldu.
Gecenin finalinde oldukça verimli bir etkinliğe ev sahipliği yapan Cyberpark Yönetimi bir sonraki mezuniyet töreni için gün saymaya başladı.