Cyberpark Etiyopya’da İş Forumu İçin Gün Sayıyor

28 January 2015 tarihinde yayınlandı.

2014 yılı başında Bilkent Cyberpark’ta 26 firma ile kurulan Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon (BİL-TEL) Kümesi, Orta Doğu’nun kalbi Dubai’de yapılan GITEX 2014 Fuarı ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki BAKUTEL 2014 Fuarı’na katıldıktan sonra bu defa da Afrika’nın parlayan yıldızı Etiyopya’yı gözüne kestirdi.

9-10 Mart 2015’te Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da bir Etiyo-Türk İş Forumu düzenleyecek olan Cyberpark yetkilileri, faaliyet öncesi potansiyel iş fırsatlarını tespit etmek amacıyla 2014 yılı Kasım ayında Addis Ababa’daydı. Sektörler Birliği ve Addis Ababa Ticaret Odası, İstihbarat Başkanlığı, Savunma Bakanlığı, İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve Addis Ababa Üniversitesi gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarla ihtiyaçlar doğrultusunda oldukça verimli görüşmeler gerçekleştiren heyet, Ankara’ya güzel haberlerle döndü.

9-10 Mart 2015 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nun başkanlığında gerçekleştirilecek Ethio-Turkish Business Forum & Birebir Görüşme Etkinliği, BİL-TEL Küme üyesi olmayan firmalara da açık. Heyete katılmak isteyen firmaların www.cyberpark.com.tr adresindenbaşvurmaları yeterli. İşbirliği talepleri ve Etiyopya katılımcıları firma taleplerine göre belirleniyor.

Katılımcıların  harcamalarının (ulaşım, konaklama, tanıtım, vb.), T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmesi planlanıyor.

Bilgi için; gitt@cyberpark.com.tr