T2 Cloud Based Mobile Hackathon Bu Yıl da Harikaydı

07 April 2015 tarihinde yayınlandı.

Ankara’da heyecanlı ve eğlenceli bir hafta sonu vardı. T2 Cloud Based Mobile Hackathon 28-29 Mart tarihleri arasında Bilkent CYBERPARK’ta gerçekleştirildi. T2 Yazılım’ın düzenlediği Hackathon’da üniversite öğrencileri Microsoft Azure servisleriyle çalışan mobil uygulamalarını geliştirme ve yarışma fırsatı buldular.

T2 Yazılım 2 senedir düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinliklerde içinde bulunduğumuz bilgi çağının en önemli teknolojilerini tanıtıp aynı zamanda öğrencilerin bu konudaki bilgi ve yeteneklerini artırmayı amaçlıyor. T2 Hackathon bu sene de, tıpkı geçen sene olduğu gibi yarışmadan öte, öğrencilerin birbirleriyle aynı ortamda kaynaşarak bilgi alışverişine olanak sağlayan, eğlencenin eksik olmadığı, yiyeceklerin ve abur cuburun tavan yaptığı keyifli bir maratona ev sahipliği yaptı. Microsoft Türkiye, Microsoft Azure ve Bilkent CYBERPARK’ın destek verdiği yarışma tüm hafta sonu devam etti.

Kesintisiz 27 saatlik çalışma sonucunda; yarışmaya katılan 17 ekipten 12 tanesi yarışmayı verilen ölçütlerde tamamlayarak jüri karşısına çıkmaya hak kazandı. Jüri ve mentor puanlama sonuçlarının birbirlerine yakınlığı yarışmanın çekişmeli geçtiğinin de bir göstergesi. Ancak her yarışmada olduğu gibi bu yarışmanın da kazananları var.

Bu sene birinciliği Abdullah Çetin Çavdar ve Mustafa Azak MovieCircle isimli gruplarıyla kazandılar. Kişilerin en son hangi filmleri izlediklerini ve beğendiklerini takipçilerine aktaran bir uygulama olan MovieCircle yakın zamanda Appstore’da yerini alırsa şaşırmayın. İkinciliği Msp Alpha adlı gruplarıyla Burak Kaan Köse, Sezgin Ege ve Nejat Seçkin Oral kazandı. Üçüncülüğü ise Airbnb’nin yemek versiyonu olarak tanımladıkları uygulamalarıyla CousineGuru ekibi Zafer Elçik ve Sercan Değirmenci kazandı.