Bilkent Cyberpark

Teknokent bünyesindeki firmaları görmek için burayı tıklayın.

Bilkent Cyberpark, Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Holding tarafından 2002 yılında kurulmuştur. Türkiye'nin ilk ve tek vakıf üniversitesi teknoparkı olan Bilkent Cyberpark'ta, toplam 13 binada 100.000 metrekare kapalı alanda çoğunluğu bilişim ve elektronik alanında faaliyet gösteren 200ün üzerinde firma, 9 Araştırma Merkezi ve 2.800'e yakın personel yer almaktadır. Bilkent Üniversitesi'nin güçlü Ar-Ge altyapısı ve kalifiye insan kaynağından destek alan Bilkent Cyberpark, Türkiye'nin en büyük ve başarılı teknoparklarından biri olarak faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin ISO sertifikalı tek Yönetim Şirketine sahip olan Bilkent Cyberpark, bünyesinde yer alan firmalara dünya çapında yönetim ve tesis hizmetleri sunmaktadır.                       

2004 yılında Türkiye'nin ilk özel Teknoloji Kuluçka Merkezini kurarak girişimcilik konusunda önemli bir adım atmış olan Bilkent Cyberpark, 2012 yılı Mayıs ayında kübiklerden oluşan açık ofis ortamı sunan "Bilkent Atölye"yi hizmete  açarak  girişimciliğe olan katkılarına devam etmektedir. Bilkent Üniversitesi'nin insan kaynağına, bilgi ve araştırma potansiyeline erişim; destek firmaları aracılığıyla finansal ve hibe kaynakları danışmanlığı; patent danışmanlığı hizmetlerinin yanında yıl boyunca çeşitli eğitim, konferans, seminer gibi etkinlikler de organize edilmektedir.  Yatırımcılarla girişimcileri bir araya getiren "Entrepreneurship Roundtable" toplantıları, E-Tohum Ankara Kampları ve Ankara Start-Up Zirvesi gibi etkinlikler sayesinde,  girişimcilerin firmalarını büyütebilmeleri için  gerekli olan yatırım ortamı da yaratılmaktadır. 
                                      
Firmalara sunulan diğer hizmetler arasında; Kuluçka Merkezi'nde yer alan firmaların ihtiyaçlarının tespit edilip, bu doğrultuda danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlanan Kuluçka Rehberlik Programı, Bilkent Üniversitesi öğrencilerini staj amaçlı Bilkent Cyberpark firmalarıyla eşleştiren  Staj Destek Programı, Bilkent Üniversitesi Kariyer Merkezi ile işbirliğiyle firmaların eleman ihtiyaçlarını gideren İnsan Kaynağı Desteği Hizmetleri de bulunmaktadır. 

CYBERPARK – Ankara Technology Development Zone Founder and Operator Inc.

Adres: Cyberpark, Cyberplaza B Blok, Kat: 1, 06800 Bilkent-Ankara
Telefon: 0 312 265 00 40
Faks: 0 312 265 00 48
E-posta adresi: info@cyberpark.com.tr
www: www.cyberpark.com.tr